Velenje.com uporablja piškotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piškotke zunanjih partnerjev, s katerimi beležimo statistiko obiska. Več o piškotkih najdete tukaj. S klikom na povezavo soglašaš, z uporabo piškotkov: Sprejmi

  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 

Velenje.com : StrokovnjakDruštvo za boj proti raku : Odgovor


Društvo za boj proti raku
Branka Drk

 


Znaki pljučnega raka,
29.9.2005 lenčka

Zanima me, kakšni so znaki pri raku na pljučah. Utrujenost, mejno povišana temperatura, mrzle noge, potenje? Hvala za odgovor!


Odgovor


najpomembnejše in najpogostejše znamenje pljučnega raka je kašelj.Sprva kašelj vznemirja samo bolnika, kasneje pa tudi bližnjo okolico. Kašelj postaja vedno močnejši in pojavi se izpljunek. Pogosto znamenjeje je tudi težko dihanje, ki se pojavi dokaj zgodaj. Bolnik sam sliši v prsih piskajoče dihanje; potem je še izguba teka in hujšanje.Značilno znamenje pljučnega raka so tudi bolečine v prsih, ki lahko preidejo ali so stalne.

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]