Pareza obraznega živca,
14.1.2009
Lep pozdrav! Mene pa zanima, če imate izkušnjo s kako terapijo za vnetje obraznega živca in če refleksoterapija kaj v tem primeru pomaga? Hvala!
Odgovor
Lep pozdrav,
Obrazna refleksoterapija se izvaja tudi na obrazu, kar je pri vnetju obraznega živca zelo priporočljivo in učinkovito.
S terapijo se poveča prekrvavitev obraza, stimulira se akupunkturne točke obraza, uravnava se tonus mišic, uporablja nevrološke obrazne točke ( vietnamske točke),Yamamoto sistem ( japonska akunpunktura),meridianske mape,..
Tehnika je zelo celovita in zelo kompleksna in zato zelo učinkovita. Zato z njo dosegajo tudi pri vnetjih obraznega živca dobre rezultate.
Je pa od primera do primera različno. Pomemben je vzrok vnetja, kakšna je bila učinkovitost terapije, če ste jo že imeli, koliko časa je vnetje prisotno,..
Od vseh teh dejavnikov je odvisna uspešnost in čas trajanja terapije.To je pri vsakem posamezniku drugače.
Mislim, da je obrazna refleksoterapija zelo priporočljiva metoda za parezo obraznega živca.
Za bolj natančen odgovor, pa bi morala imeti več podatkov in tudi natančno pregledati obraz.
lepo vas pozdravljam
Petra Žist