Velenje.com uporablja piškotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piškotke zunanjih partnerjev, s katerimi beležimo statistiko obiska. Več o piškotkih najdete tukaj. S klikom na povezavo soglašaš, z uporabo piškotkov: Sprejmi

  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 

Velenje.com : StrokovnjakSaša Knez, univ.dipl.prav. : Odgovor


Saša Knez, univ.dipl.prav.
Pravno in nepremičninsko svetovanje

 




Žled in škoda,
18.2.2014 Simona

S sosedovega zemljišča je februarsko neurje podrlo nekaj dreves. Sosed pravi, da ga ne bo posekal in da ga to nič ne briga. Ne vem kako ravnati. Smreke moramo odstraniti z našega zemljišča, ker je zaprlo cesto, ki pelje do našega travnika. Kako ravnati. Če posekamo les. Komu potem pripada les in ali smo dolžni to narediti brezplačno?


Odgovor


Spoštovani!

Predlagam da soseda najprej pisno pozovete k odstranitvi lesa in mu določite primeren rok v katerem mora to storiti. Če lesa ne bo odstranil v roku, ga odstranite sami na sosedove stroške (tudi o tem pisno opozorite soseda).

Lep pozdrav

(odgovor na zastavljeno vprašanje je informativne narave in ne pomeni pravnega ali davčnega nasveta)

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]