Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 643

Velenje.com : Zdravniška linijadr. Sonja Levak Hozjan : Odgovor


dr. Sonja Levak Hozjan
Zdravnica, specialistka ginekologije in porodništva

 


Stranski učinki pri Diane 35,
21.4.2002 Petra

Lep pozdrav! Ali je možno, da mi zaradi hormonskih tabletk izpadajo lasje? In če moramo v primeru hujših stranskih učinkov prenehati jemati tabletke ali jih le zamenjati.


Odgovor


Diane 35 so hormonske tabletke, ki jih predpišemo za kontracepcijo in obenem za zdravljenje aknaste kože. Imajo najmočnejši antiandrogeni učinek med vsemi kontracepcijskimi tabletkami, kar pomeni, da zmanjšujejo nabiranje maščobe ob lasnih foliklih. Koža se opazno ščisti aken v treh do šestih mesecih. Izpadanje las ni v povezavi s tabletko, svetujem pa ti pregled hormonov ščitnice. Zanima te Petra, če moramo v primeru hujših stranskih učinkov prenehati jemati tabletke? Diane 35 so zelo dobre tabletke, zato se pred prekinitvijo posvetuj z ginekologom, ki ti jih je predpisal.

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]