Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 420

Velenje.com : Zdravniška linijadr. Sonja Levak Hozjan : Odgovor


dr. Sonja Levak Hozjan
Zdravnica, specialistka ginekologije in porodništva

 


Diane 35,
7.11.2002

Pozdravljeni! Diane 35 sem uživala 9 mesecev zaradi kontracepcije in zaradi problematične kože. Koža se mi je vidno izboljšala (čeprav še ne čisto povsem, a je veliko boljše). Pojavil pa se mi je drug problem: zelo so se mi namnožila po celem telesu rjava materinska znamenja, ki menim, da so vzrok kontracepcijskih tabletk. Zato bom prenehala z jemanjem. Zanima pa me naslednje: kako bi vplivalo na organizem, če bom sedaj prenehal, čez dva meseca (morda zaradi ponovnega izbruha aken) pa spet nadaljevala s kontracepcijo? In če bi to mogoče še kdaj ponovila? Hvala.


Odgovor


Diane 35 izjemno očisti aknasto kožo in je hkrati za kontracepcijo. Tabletke lahko po zaključenem tritedenskem jemanju seveda prekineš. V kolikor bi se akne ponovile lahko znova pričneš z jemanjem Diane 35, seveda prvi dan tiste menstruacije. Izbrati pa moraš drugo kontracepcijo, če želiš še vedno zaneslivo in hormonsko kontracepcijo lahko svojo ginekologinjo zaprosiš za ultranizkodozne tabletke Logest od iste farmacevtske tovarne kot si jemala Diane.

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]