Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 600

Velenje.com : Zdravniška linijadr. Sonja Levak Hozjan : Odgovor


dr. Sonja Levak Hozjan
Zdravnica, specialistka ginekologije in porodništva

 


Minulet in spolna sla,
13.10.2002

Pozdravljeni! Jemljem kt Minulet in odkar jih jemljem, sem opazila, da se je spolna sla izjemno zmanjšala. V bistvu le redko čutim potrebo po spolnosti in to me zelo moti, saj vem, kako je bilo, preden sem začela jemati kontracepcijske tabletke. Zanima me, če obstaja za mojo težavo kakšna druga rešitev poleg prenehanja jemanja tabletk. Za odgovor se vam lepo zahvaljujem! Lep pozdrav.


Odgovor


Za zmanjšan libido je lahko dosti več drugih razlogov, kot pa samo jemanje kontracepcijskih tabletk. Ob tem, da imate sedaj zanesljivo kontracepcijo in da strahu pred nezaželjeno nosečnostjo s pravilnim jemanjem skorajda ni, bi morala imeti le še več veselja do spolnosti. Kaj lahko naredite je le to, da se s svojo ginekologinjo pogovorite o možni zamenjavi tabletk za katere druge, če je sprememba tako očitna. Sicer pa veste, da se želja po spolnosti ne dogaja tam spodaj ampak, da se porodi v naši glavi in da je zelo odvisna od obojestranske naklonjenosti med partnerjema.

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]