Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 704

Velenje.com : Zdravniška linijadr. Sonja Levak Hozjan : Odgovor


dr. Sonja Levak Hozjan
Zdravnica, specialistka ginekologije in porodništva

 


Umetne menstruacije,
28.9.2002 Eva

Ginekologinja mi je predpisala tablete, da bi umetno dobila menstruacijo. 3 krat bi naj dobila umetno potem 4. pa že svojo. Trenutno sem pred prvo umetno ampak imam grozne probleme - glavoboli so se mi začeli pojavljati, potem tudi vročina, bolečine (hude) v križu... Ali naj po vsem tem še naprej jem tablete ali jih naj po prvi menstruaciji raje neham. Kaj mi svetujete?


Odgovor


Ob tako izrazitih stranskih pojavih je bolje tovrstno hormonsko terapijo prekiniti, dobili boste krvavitev, ki se mora po nekaj dnevih ustaviti. Če ne bo ob približno mesecu dni ponovne krvavitve, lahko počakate le še kak teden ,nato se o nadaljnem, seveda drugem hormonskem zdravljenju posvetujte z ginekologinjo. Veliko žensk ne prenaša v telo vnešenih določenih hormonov, a lahko poskusimo z drugimi, ki imajo manj stranskih učinkov.

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]