Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 635

Velenje.com : Zdravniška linijadr. Sonja Levak Hozjan : Odgovor


dr. Sonja Levak Hozjan
Zdravnica, specialistka ginekologije in porodništva

 


Rjavo-rdečkast izcedek,
28.8.2002 Nataša

Jemljem kontacepcijske tablete, in približno teden dni pred menstruacijo se mi pojavi rjav izcedek, včasih pa tudi rdeč: kot da bi ze imela menstuacijo, pa čeprav moram vzeti še par tabletk. Šla sem h ginekologinji in mi je dala druge tabletke. Sedaj pa se mi to zopet pojavlja. Zakaj se to pojavi? Ali moram še enkrat menjati tabletke (sedaj z novimi tabletkami se mi to pojavlja štiri mesece, jemljem pa Cilest, prej sem pa Microgynon)


Odgovor


Večinoma se rjav izcedek pojavi pri zadnjih dveh treh tabletkah. V kolikor te to ne moti preveč je bolje počakati še nekaj ciklusov in vedno porabiti vseh 21 tabletk, saj bo slej ko prej ta izcedek izginil. Cilest so nekoliko močnejše tabletke kot prejšnje in jih ni dobro še enkrat zamenjati. V kolikor bi se pojavila prav menstruacija že pri treh tabletkah do konca škatlice pa le pojdi nazaj h ginekologinji.

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]