Velenje.com uporablja piškotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piškotke zunanjih partnerjev, s katerimi beležimo statistiko obiska. Več o piškotkih najdete tukaj. S klikom na povezavo soglašaš, z uporabo piškotkov: Sprejmi

  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 

Velenje.com : StrokovnjakMoja harmonija d.o.o. : Odgovor


Moja harmonija d.o.o.
Zdravljenje alergij in podobnih bolezenskih stanj z bioresonačno metodo Bicom

 


Pršica,
9.7.2010 Kristina

Kaj pomeni, če mi je test pokazal alergijo na pršico? Kakšno je zdravljenje z bioresonanco in kakšna je učinkovitost?


Odgovor


Pozdravljena, če vam je test pokazal alergijo na pršico, gre gotovo za celoletni alergijski rinitis. Kaj je alergijski rinitis smo opisali že v prejšnjem članku.
Alergija na pršico hišnega prahu je med alergijami najbolj razširjena. Pršica je mikroskopsko majhen organizem iz družine pajkov, ki se skriva v prahu in jo najdemo v vsakem prostoru, tudi v najbolj čistem in pospravljenem. Z iztrebki, ki jih odlaga vsepovsod, ljudem neposredno povzroča neljube alergijske reakcije in astmo. Njeno idealno okolje je v toplem in vlažnem prostoru, v največjem številu pa jo najdemo v polnilih blazin, žimnic in kavčev. Da lahko preživi se hrani z mikroskopsko majhnimi luskami naše kože (prhljaj, luščenje …).
V zadnjem času je v naših domovih pršice vedno več, zdi se, da so centralno gretje, pomanjkljivo zračenje ter drugi prostorski dejavniki pospešili nastanek primernega okolja za razvoj pršice. Njeno idealno bivališče je postelja. Že po enem letu je naša postelja lahko zasedena z ogromnim številom teh organizmov. Ponoči smo neposredno za daljši čas izpostavljeni alergenim delcem, ki jih proizvaja pršica.
Simptomi alergije na pršice so napadi kihanja, vnetje oči, težave z nosom in obnosno votlino. Izključena ni niti bronhijalna astma. Simptomi alergije so prisotni skozi vse leto, še dodatno pa se povečajo jeseni in pozimi.
Nekaj nasvetov za zmanjšanje težav pri alergiji na pršico.
Preproge in itisoni morajo biti odstranjeni, ker je odstranitev pršic iz njih običajno manj uspešno.
Pohištvo v spalnici čistite z vlažno krpo. Izogibajte se zbiralcem prahu kot so različne plišaste igrače, spominki…. Zavese naj bodo pralne. Plišaste igrače operemo na 60 0C ali pa jih zamrznemo in nato operemo v hladni vodi. Oblačila naj bodo zaprta v omari.
Sedežne garniture naj bodo iz usnja ali materialov na katerih ni možnosti razvoja pršice.
Relativna vlažnost zraka v prostoru naj bo pod 50 %, relativne vlažnosti. Izogibajte se uporabe vlažilcev zraka in parnih sesalcev. Stanovanje občasno prezračite ( 5 minut prezračevanja zmanjša R.V. za 15 %, ne da bi se zmanjšala temperatura v prostoru.
Prosto alergene v zraku odstranjujemo z čistilci zraka. V prostorih ne kadite.
Bioresonančne terapije bistveno zmanjšajo alergijsko odzivnost na pršico, tako da večina bolezenski znakov vezanih na rinitis (smrkanje, zamašen nos), oči, pljuča in sinuse izgine. Pacienti morajo na terapijo prinesti še hišni prah, da se opravi desenzibilizacija na njegove sestavine.
Lep pozdrav, dr.Igor Čuhalev

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]