Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi

Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 655

Velenje.com : Šport : Novica

Helios zmagovalec mednarodnega turnirja v Šoštanju

11. sep 2006

V petek, 8. in soboto, 9. septembra 2006 je v Šoštanju v organizaciji Košarkarskega kluba Elektra potekal mednarodni košarkarski turnir, ki je bil posvečen legendi košarke v Šaleški dolini, Matjažu Natku. Turnirja so se udeležile ekipe: Helios iz Domžal, Zlatorog iz Laškega, Kelag Wörthersee Piraten iz Celovca (Avstrija) ter domača Elektra Esotech.

Prvi dan turnirja sta se ob 18. uri pomerili slovenski ekipi Heliosa in Zlatoroga. Boljša je bila ekipa iz Domžal, ki je Laščane premagala z rezultatom 90:70 in si s tem priborila nastop v finalu turnirja.

Pred drugo tekmo prvega dne so prisotni s krajšim programom počastili spomin na Matjaža Natka, ki je bil eden tistih, ki so pred skoraj šestdesetimi leti prinesli košarko v Šaleško dolino in kmalu zatem ustanovili Košarkarski klub Elektra. Matjaž Natek je vse svoje življenje posvetil razvoju košarke v Šaleški dolini in je bil dolgoletni igralec, trener in košarkarski funkcionar tako na lokalnem nivoju, kot na republiškem (Košarkarska zveza Slovenije in Olimpijski komite Slovenije). Poleg tega pa je bil tudi splošno družbeno aktiven, saj je bil dolgoletni predsednik Krajevne skupnosti Šoštanj, član mnogih organov lokalne samouprave, aktiven član Športne zveze Šoštanj, predsednik Pihalne godbe Zarja in po poklicni plati dolgoletni ravnatelj Osnovne šole Biba Roeck v Šoštanju.

V drugi tekmi prvega dne, ki se je začela ob 20. uri, se je domača ekipa Elektra Esotech pomerila z gosti iz Celovca, ki so preteklo sezono osvojili 5. mesto v 1. A avstrijski košarkarski ligi. Gostje so se domačinom upirali samo v prvi četrtini tekme, nato pa so domači košarkarji močno povedli in tekmo dobili z rezultatom 78:45 in se s tem uvrstili v finale turnirja.

Drugi dan turnirja se je pričel s tekmo za tretje mesto med ekipama Zlatorog iz Laškega ter Kelag Wörthersee Piraten iz Celovca. Pirati iz Avstrije so prikazali bistveno boljšo igro, kot pretekli dan in so bili ves čas tekme enakovreden nasprotnik Laščanom. V zadnjih minutah tekme so bili Laščani bolj zbrani in tekmo dobili z rezultatom 76:70.

V finalu mednarodnega turnirja v Šoštanju sta se pomerili zmagovalni ekipi prvega dne, domača Elektra Esotech in ekipa Heliosa. Domača ekipa se je celoten prvi polčas upirala favorizirani in močni ekipi iz Domžal. Gostje iz Domžal so drugi polčas začeli silovito in kaznovali vsako napako domače ekipe in tako hitro prišli do vodstva za 20 točk. Nato so gostje do konca tekme vodstvo samo še povečevali in na koncu zasluženo zmagali z rezultatom 87:55.

Ekipa Heliosa iz Domžal se je z zmago v finalu zapisala med zmagovalce memoriala Matjaža Natka, kjer so še ekipe Elektra Esotech (2004) in Pivovarna Laško (2005).

Končni vrstni red 3. memoriala Matjaža Natka:
1. Helios Domžale
2. Elektra Esotech Šoštanj
3. Zlatorog Laško
4. Kelag Wörthersee Piraten Celovec

Ob zaključku turnirja so trenerji vseh štirih ekip (Zoran Martič iz Zlatoroga, Memi Bečirovič iz Heliosa, William Magarity iz Kelag Piraten ter Bojan Lazič iz Elektre Esotech) soglasno za najboljšega igralca turnirja izbrali igralca iz zmagovalne ekipe, Smiljana Paviča, ki je bil poleg tega z več kot 70% metu iz igre in doseženimi 40 točkami tudi najboljši strelec turnirja. Zanimivo je to, da je Smiljan Pavič, kot domačin iz Velenja, začel svojo košarkarsko pot ravno v Košarkarskem klubu Elektra.

Za organizatorje turnirja je poleg zanimivih in kvalitetnih tekem pomembno tudi to, da je vsako leto več gledalcev spremlja turnir, kar je še dodaten motiv za Košarkarski klub Elektra, da bo turnirje organizirala tudi v prihodnje.

-----

ZLATOROG LAŠKO – HELIOS DOMŽALE 70:90
(24:16, 17:27,10:28, 19:19)

Petek, 8.9.2006 ob 18:00, Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 200
Sodniki: Petek (Maribor), Rodič (Celje) in Hočevar (Polzela).

Zlatorog Laško: Globovnik 6, Stojaković 13, Nuhanovič 9, Brčina, Maček 8, Mali 19, Koštomaj 2, Horvat, Čumič, Ingram 10 in Vrečko 3.
Helios Domžale: Dončič 9, Janža 8, Zalokar 11, Troha 9, Krejič 10, Pavič 22, Ambrož, Zagorc 7, Korošec, Močnik 4 in Lashkevich 10.

Prosti meti: Zlatorog Laško 24/58 (41%), Helios Domžale 30/49 (61%).
Met za dve točki: Zlatorog Laško 18/40 (45%), Helios Domžale 23/38 (60%).
Met za tri točke: Zlatorog Laško 6/18 (33%), Helios Domžale 7/11 (63%).
Skoki: Zlatorog Laško 27, Helios Domžale 32.
Osebne napake: Zlatorog Laško 30, Helios Domžale 27.

Varovanci Memija Bečiroviča so srečanje z Laščani izjemno slabo začeli, saj so v 6. minuti zaostajali že s 16 : 4. Po minuti odmora in nekaj menjavah so se zbrali, do konca prve četrtine znižali razliko na osem točk, v drugem delu pa so prek bivšega "Šoštanjčana" Krejiča in z dobro kolektivno igro najprej ujeli ekipo Zlatoroga, nato pa prevzeli vodstvo, ki ga do konca srečanja niso več spustili z rok.

V drugem delu so ga samo še poviševali, najvišja razlika je bila v 38. minuti, ko so Domžalčani vodili že za 26 točk in se tako brez večjih težav uvrstili v finale turnirja.

-----

ELEKTRA ESOTECH : KELAG WÖRTHERSEE PIRATEN 78:45
(24:19, 18:8, 19:3, 17:15)

Petek, 8.9.2006 ob 20:00, Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 200

Elektra Esotech: Dobovičnik, Mravljak, Bujan, Ručigaj 8, Matijevič, Nedeljkovič 20, Jeršin 12, Hostnikar 3, Goršek 7, Čmer, Pojatina 11 in Mihalič 17.
Kelag Wörthersee Piraten: Schaal, Husanovič 8, Shavies 11, Gavran 4, Kuttnig 2, Buggelsheim 2, Clarkson 6, Mahalbasič, Breithuber in Grum 12.

Prosti meti: Elektra Esotech 16/49 (32%), Kelag Wörthersee Piraten 16/49 (32%).
Met za dve točki: Elektra Esotech 25/40 (62%), Kelag Wörthersee Piraten 16/42 (38%).
Met za tri točke: Elektra Esotech 4/14 (28%), Kelag Wörthersee Piraten 0/7.
Skoki: Elektra Esotech 27, Kelag Wörthersee Piraten 25
Osebne napake: Elektra Esotech 26, Kelag Wörthersee Piraten 42.

Košarkarji Elektre Esotecha so se v dobri luči predstavili domačim gledalcem. Srečanje z ekipo 1. A avstrijske lige so sicer začeli nekoliko nervozno in dovolili gostom, da povedejo s 6 : 0, vendar so se hitro zbrali in preko novincev v ekipi Pojatine, Mihaliča in Jeršina prevzeli pobudo, prvič povedli s 17 : 15 in nato imeli pobudo celotno srečanje.

Poleg omenjenih je dobro igral tudi Nedeljkovič, izkazali pa so se tudi mladi domači igralci, ki se zaenkrat še kalijo v članski ekipi, vendar so pokazali, da bo lahko trener kmalu resno računal tudi na njih. Šoštanjčani so vodili že z več kot 30 točkami razlike, tako da je lahko trener Bojan Lazič dal priložnost prav vsem.

-----

ZLATOROG LAŠKO : KELAG WÖRTHERSEE PIRATEN 76:70
(25:21, 17:17, 16:13, 18:19)

Sobota, 9.9. ob 18:00, Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 200
Sodnika: Pur (Polzela) in Rodič (Celje).

Zlatorog Laško: Globovnik, Stojakovič 2, Smajlovič 2, Nuhanovič 6, Maček 13, Mali 7, Koštomaj 2, Remus, Čumič 16, Ingram 16 in Vrečko 12.
Kelag Wörthersee Piraten: Husanovič 10, Shavies 11, Gavran 13, Kuttnig 4, Buggelsheim 5, Clarkson 15, Mahalbasič 2, Breithuber in Grum 10.

Prosti meti: Zlatorog Laško 27/51 (53%), Kelag Wörthersee Piraten 27/64 (42%).
Met za dve točki: Zlatorog Laško 22/38 (58%), Kelag Wörthersee Piraten 24/54 (44%).
Met za tri točke: Zlatorog Laško 5/13 (38%), Kelag Wörthersee Piraten 3/10 (30%).
Skoki: Zlatorog Laško 31, Kelag Wörthersee Piraten 26.
Osebne napake: Zlatorog Laško 20, Kelag Wörthersee Piraten 22.

Košarkarji Zlatoroga iz Laškega so nekaj težje od pričakovanj osvojili 3. mesto na 3. memorialu Matjaža Natka v Šoštanju. Ekipo 1. A avstrijske lige Kelag Worthersee Piraten iz Celovca, ki jo je šoštanjska Elektra ugnala kar za 33 točk, so Laščani premagali s 76 : 70. Varovanci trenerja Martiča so imeli sicer pobudo večji del srečanja - vodili so največ z 10 točkami prednosti.

V ekipi Laškega sta se med drugim dobro igrala oba bivša 'Šoštanjčana' Salih Nuhanovič in Grega Mali, slednji je bil skupaj z Ingramom tudi najboljši strelec ekipe na turnirju. Oba sta dosegla 26 točk.

-----

ELEKTRA ESOTECH : HELIOS DOMŽALE 55:87
(12:19, 17:16, 14:22, 12:30)

Sobota, 9.9. ob 20:00, Športna dvorana Šoštanj, gledalcev 250.
Sodnika: Juhart in Petek (oba Maribor).

Elektra Esotech: Dobovičnik, Bujan 3, Ručigaj 10, Nedeljkovič 7, Jeršin 10, Goršek 2, Čmer 11, Pojatina 6 in Mihalič 6.
Helios Domžale: Dončič 16, Janža 7, Zalokar 5, Troha 7, Krejič 9, Pavič 18, Ambrož 1, Zagorc 2, Korošec, Močnik 15 in Lashkevich 7.

Prosti meti: Elektra Esotech 21/50 (42%), Helios Domžale 13/19 (68%).
Met za dve točki: Elektra Esotech 15/34 (44%), Helios Domžale 28/38 (73%).
Met za tri točke: Elektra Esotech 6/16 (37%), Helios Domžale 6/18 (33%).
Skoki: Elektra Esotech 22, Helios Domžale 24.
Osebne napake: Elektra Esotech 25, Helios Domžale 23.

V finalni tekmi med Heliosom iz Domžal in domačo Elektro Esotechom so bili po pričakovanju boljši Domžalčani. Šoštanjčani so že na začetku pustili pobudo gostom, ki so povedli z 21 : 12 na začetku druge četrtine. Bojeviti gostitelji pa se niso vdali in so še uspeli izenačiti na 25. Do polčasa je bilo srečanje še dokaj izenačeno, nato pa so Domžalčani prestavili v višjo prestavo in preko razpoloženih Paviča, Dončiča in Močnika vztrajno višali razliko.

Ob koncu so košarkarji Elektre Esotecha naredili nekaj napak, kar so gostje izkoristili in ob koncu zasluženo visoko slavili s 87 : 55. Tudi na tej tekmi je domači trener Lazič dal priložnost mladim domačim igralcem, ki so bili deležni bučne podpore z dobro zapolnjenih tribun.