Velenje.com uporablja piškotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piškotke zunanjih partnerjev, s katerimi beležimo statistiko obiska. Več o piškotkih najdete tukaj. S klikom na povezavo soglašaš, z uporabo piškotkov: Sprejmi

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR

Velenje.com : �port : Novica

Strelci srebrni, Kunšek zlat

25. apr 2022

24. aprila je v Ljubljani potekalo prvenstvo Slovenije v streljanju z zračnim orožjem v olimpijskih disciplinah.

Prvenstva so se udeležili tudi strelke in strelci strelskega društva Mrož.
Najbolje med velenjčani je z zračno pištolo streljal Blaž Kunšek, ki je vodil že po kvalifikacijah. Blaž je v finalu streljal proti Sašu Stojaku s Ptuja proti kateremu je izgubil dvoboj v pokalu Slovenije. Tokrat je Blaž streljal vrhunsko in gladko odpravil Stojaka ter osvojil naslov prvaka.

Blaž je s kolegoma v ekipi; Aleksandrom Ošepom in Tomažem Borovnikom dolgo vodil tudi v ekipini konkurenci, proti koncu tekmovanja pa so od velenjskih strelcev imeli mirnejšo roko člani ekipe SD Dušan Poženel iz Rečice pri Laškem. Člani SD Mrož so tako postali podprvaki, na tretje mesto pa se je uvrstila ekipa Sevnice.
Tudi pri dekletih v disciplini zračne pištole je ekipa v postavi: Alenka Dimec, Nika Hudobreznik in Anja Ostovršnik, dolgo zasedala mesta med prvimi tremi, na koncu pa z enakim rezultatom kot 3.uvrščena ekipa iz Trzina, obstala na 4.mestu.
Posamezno se je v finale uspela prebiti Alenka Dimec, ki je tudi po finalu obstala na 8.mestu. Nika je zasedla 19., Anja pa 24. mesto.

Posamezno sta nastopila še Sara Kralj Hriberšek, ki je med članicami zasedla 18.mesto, pri članih pa je nastopil še Aleksander Grudnik, ki je zasedel 36.mesto.