Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi

Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 456

Velenje.com : Šport : Novica

Odličen vikend za Velenjske skakalce SSK Velenje

14. sep 2020

Sobota 2. 9., bo ostala zapisana kot zelo uspešna v skakalnih dnevnikih kluba.
Najprej nas je z odlično novico razveselila Nika Vetrih, ki se je v Nemčiji v Bechtesgadnu na alpskem pokalu z dvema odličnima skokoma uvrstila na izjemno 6⃣.mesto v konkurenci 32 tekmovalk v pestri mednarodni zasedbi.
V Mostecu pa so se za pokal Cockta pomerili fantje in dekleta v kategoriji do 14 in 15 let. Enej Faletič je ponovno stal na stopničkah, tokrat na drugi🥈. Žiga Gajster je zasedel 13. mesto, eno leto mlajši Lan Novak pa je ponovno pristal v deseterici, in sicer na 9. mestu.
Rezultati:

Alpski pokal v Bechtesgadnu, Nemčija 6. mesto - NIKA VETRIH

Pokal Cockta
Dečki -14 9. mesto - LAN NOVAK
Dečki-15 2. mesto - ENEJ FALETIČ in 13. mesto - ŽIGA GAJSTER

Po odlični soboti pa je sledila še odlična nedelja.
Nika Vetrih nadaljuje s svojo odlično pripravljenostjo in kaže vrhunske skoke še naprej. Tudi danes se je na 2. tekmi alpskega pokala v Nemčiji uvrstila na podij za priznanja, saj je ponovila včerajšnje 6. mesto, kar je ponovno izjemen rezultat v močni mednarodni konkurenci.
S tekmami za pokal Cockta sta danes začela naša dva člana - Gal Laznik in Iza Faletič, in sicer sta se z drugimi skakalci iz Slovenije pomerila v Vizorah.
Svojo nalogo sta izvrstno opravila. Iza je dosegla 🥈. mesto med deklicami do 11 let; za Gala pa je bila to sploh 1. pokalna tekma, zato je s svojimi skoki, ki jih je iz serije v serijo nadgrajeval, dokazal, da bo v prihodnosti potrebno resno računati nanj. Dosegel je 20. mesto v številčni konkurenci fantov.
Vsem skakalcem in trenerjem iskrene čestitke!