Velenje.com uporablja piškotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piškotke zunanjih partnerjev, s katerimi beležimo statistiko obiska. Več o piškotkih najdete tukaj. S klikom na povezavo soglašaš, z uporabo piškotkov: Sprejmi

  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 

Velenje.com : StrokovnjakMarko Štor : Odgovor


Marko Štor
Svetovalec za osebne finance, MedvešekPušnik BPH, Poslovalnica Velenje

 


Vračilo kredita,
20.8.2008

Ali je smiselno poplačati stanovanjski kredit (5 let) po preteku dveh let odplačevanja in kako je s stroški poplačila?


Odgovor


Za natančen odgovor nimam dovolj podatkov, saj ima vsaka banka oz. celo vsaka stranka lahko drugačne stroške in pogoje pri predčasnem plačilu kredita, marsikaj pa je tudi odvisno od samega načrta, koliko je še glavnice, in kako ste odplačevali obresti.

Te informacije vam morajo dati v banki, jaz pa lahko dodam še samo, da se poplačilo izplača, če sredstva imate in z njimi ne najdetre naložbe, ki bi prinesla več. Vsekakor pa so stroški kredita (obresti) višji, kot bi jih dobili za vezane depozite.

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]