Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 389

Velenje.com : Zdravniška linijadr. Sonja Levak Hozjan : Odgovor


dr. Sonja Levak Hozjan
Zdravnica, specialistka ginekologije in porodništva

 


Vmesne krvavitve,
21.5.2002 Jana

Spoštovana ga. doktor! Stara sem 26 let. Kontracepcijske tabletke jemljem ze približno tri leta in pol. Najprej sem jemala Minulet. Ker sem imela med jemanjem tabletk rjave izcedke in občasne krvavitve, mi je moja ginekologinja po približno letu in pol predpisala nove, za katere pa se sedaj ne spomnim točnega imena. Tudi pri teh tabletkah sem imela iste probleme, ki pa sem jih jemala tudi približno leto in pol. Zdaj jemljem Stediril D ze pribl. sedem mesecev in stanje še ni izboljšalo, celo zdi se mi, da so krvavitve čedalje močnejše in tudi pogostejše. Včasih imam krvavitve tudi po dvakrat v mesecu, poleg prave menstruacije. Ne gre za izcedek, ampak se včasih kri kar "ulije" iz mene. Zaradi mojega strahu mi je ginekologinja naredila še ultrazvok, kjer pa ni ugotovila nobenih nepravilnosti. V meni se strah še vedno ni polegel, saj sem slišala od prijateljic, da so bile podobne krvavitve in vnetja že pri mnogih, vzrok za kasnejšo neplodnost. Tudi sama sem pred časom (tri leta nazaj) imela zelo pogosta vnetja mehurja in čutila sem tudi bolečine v jajčnikih. To se je potem končalo, saj sem ugotovila, da imam vlažen jogi in da je to vzrok za občutljivost. Moram pa vam povedati še to, da sem v treh letih in pol jemanja tabletk pozabila vzeti samo dve tabletki, tako da tudi to ne more biti vzrok za krvavitev. Razmišljala pa sem tudi že o prenehanju jemanja tabletk, saj nikoli ne vem kdaj sem zaščitena in kdaj ne, kljub temu, da si ne želim prenehati z jemanjem tabletk, ker se mi zdi to zelo enostavna zaščita. Zelo bi bila vesela, če bi mi lahko pomagali z nasvetom, saj sem že malo zgubila zaupanje. Za odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem. Lepo pozdravljeni.


Odgovor


Hormonsko kontracepcijo očitno vaše telo slabše prenaša saj ste zamenjali tabletke in imate še vedno vmesne krvavitve. Stediril D ob katerih v telo sedaj vnesete 3x večjo količino hormonov v enem mesecu jemanja, kot ob Minuletu, vam tudi ne ustreza, zato vam svetujem izbiro druge kontracepcije, ki ne bo hormonska. Rodili še niste in izvenciklične krvavitve niso zgolj zaradi tabletk! V kolikor ste imeli vzet bris na raka materničnega vratu (PAP test)v redu in je bil vaginalni UZ brez posebnosti, bi počakala samo prvi mesec brez tablet ali se krvavitve, ki niso menses uredijo sicer je nujen ponovni obisk pri ginekologinji in napotitev na preiskavo histeroskopijo.

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]