Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 483

Velenje.com : Zdravniška linijadr. Sonja Levak Hozjan : Odgovor


dr. Sonja Levak Hozjan
Zdravnica, specialistka ginekologije in porodništva

 


KT in boleča menstruacija,
31.7.2002

Lepo pozdravljeni! Kontracepcijske tabletke Minulet jemljem ze 5 mesecev, opažam pa, da imam sedaj dosti bolj boleče menstruacije, kot sem jih imela pred jemanjem tabletk (takrat praktično bolečin sploh nisem imela). Tabletke jemljem prvič in me zanima, kaj menite, ali bi jih poskusila zamenjati? (Kakšna bi bila razlika, ce bi npr. poskusila z logestom, ki ima še manj hormonov) Opažam tudi, da sem sedaj večkrat depresivna in slabe volje. Ali je tudi to lahko povezano z jemanjem tabletk? Najlepša hvala za odgovor.


Odgovor


Vse kar si navedla je lahko povezano z jemanjem tabletk in dobro bi bilo ginekologa obvestiti o svojih težavah. Minulet je odlična tabletka za mlada dekleta saj ima zelo malo hormonov in bi bilo nesmiselno sedaj menjavati kontracepcijo. Boleče menstruacije so lahko tudi znak bolezni, zato ti svetujem ponovni ginekološki pregled.

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]