Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 428

Velenje.com : Zdravniška linijadr. Sonja Levak Hozjan : Odgovor


dr. Sonja Levak Hozjan
Zdravnica, specialistka ginekologije in porodništva

 


Rjava znamenja,
8.7.2002

Pozdravljeni! Pet mescev že uživam kontracepcijske tabletke Diane 35 in približno en mesec že opažam, da so se mi namnožila znamenja (majhne rjave pike). Ker se v tem času nisem izpostavljala soncu izključujem to možnost, da je sonce vzrok. Potem pa sem prebrala pri priloženih navodilih za Diane 35: pri posameznih bolnicah se na obrazu pojavijo rjave pege-kloazme. Pri meni niso pege in tudi niso samo po obrazu. Ali so ta znamenja od tabletk in ali jih naj raje preneham uživat, da se ne bi prekomerno namnozila? Hvala.


Odgovor


Ta možnost seveda obstaja. Pogovori se s svojo ginekologinjo in verjetno bosta Diane 35 zamenjali za katere druge tabletke za kontracepcijo. Diane 35 imajo učinek na kožo saj izjemno učinkovito, zaradi antiandrogenega vpliva, kožo očistijo aken. V kolikor je tvoja koža čista jo prosi za Femoden ali Logest. Slednjega boš v lekarni morala doplačati v kolikor si še nezaposlena in nimaš dodatnega zavarovanja.( približno 900 tolarjev za en mesec jemanja)

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]