Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 493

Velenje.com : Zdravniška linijadr. Sonja Levak Hozjan : Odgovor


dr. Sonja Levak Hozjan
Zdravnica, specialistka ginekologije in porodništva

 


Zamujanje manstruacije,
27.6.2002 tina

Redno sem jemala tabletke Minulet 2 leti. Pred dvema mesecema sem prekinila z jemanjem. Sedaj mi menstruacija zamuja že 14 dni. Ali je možno da je to posledica jemanja tabletk oz. prekinitve? Pred tem sem imela menstruacijo dokaj redno. Večkrat sem tudi že občutila predmenstrualne krče-takšne kot ponavadi, vendar menstruacije še do danes nisem dobila. P.S. Čeprav nisem bila zaščitena sem imela tudi spolne odnose.


Odgovor


Draga Tina!

Po opustitvi jemanja tabletk se menstruacija vzpostavi spontano ni pa nujno, da spet po 28 dnevih. Možno je, da je tudi nekaj mesecev! ni. Seveda je nujno poskrbeti za zaščito v kolikor imaš spolne odnose od 1. dne brez tabletk dalje, saj obstaja možnost zanositve. V lekarni si kupi test za nosečnost in si z jutranjim prvim urinom takoj naredi testiranje. V kolikor bo na testu le ena modra črtica in bo test negativen lahko še počakaš 14 dni. Če mensesa tudi do tedaj ne dobiš je najbolje, da se z ginekologinjo dogovoriš za ultrazvočno preiskavo.

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]