Velenje.com uporablja piskotke, ki so nujno potrebni za delovanje strani ter piskotke zunanjih partnerjev, s katerimi belezimo statistiko obiska.
Vec o piskotkih najdes tukaj. S klikom na povezavo soglasas z uporabo piskotkov: Sprejmi
  Velenje.com
 Vzdevek  Geslo   Nov uporabnik | Geslo? 

S prijavo potrjujem, da sem seznanjen(a) s pravili GDPR 
  Velenje.com   Diskusije   Sport   Novice   Obvestila MO   Strokovnjak    Pogrebi   Online 602

Velenje.com : Zdravniška linijadr. Sonja Levak Hozjan : Odgovor


dr. Sonja Levak Hozjan
Zdravnica, specialistka ginekologije in porodništva

 


Ponavljajoča vnetja,
5.6.2002 kaja

Že dve leti se mi pojavljajo problemi, kot so: vnetja nožnice, neenaka menstruacija, včasih šibka 4 dni, včasih močna z strdki, krvavenje po spolnih odnosih. Jemala sem že canessten, gyno daktarin, sporanox,diflucan,... Ustrezno skrbim tudi za higieno (LCA jogurt). Jemljem 2 leti kontracepcijske tablete stediril m in navadno četrti dan po zadnji tabletki dobim menstruacijo. Tokrat mi zaostaja. V četrtek sem vzela zadnjo tableto. V petek sem po spolnih odnosih spet opazila rahlo krvavenje,ki je v soboto prenehalo. Imam rahlo, komaj opazno rdečo sluz, občasne bolečine v trebuhu. Ali naj normalno začnem jesti tablete naprej? Kako pozdraviti vnetja? Stara sem 24 let. PROSIM POMAGAJTE.


Odgovor


Draga Kaja! Težave, ki jih navajaš: bolečine, sluz ki je krvava, vsekakor zahtevajo pregled pri ginekologu. Ponavljajoča vaginalna vnetja so lahko tudi ob jemanju tabletk za zaščito. Ker so nekatera vnetjatakšna da bi lahko kasneje v tvojem življenju vplivala na težave z zanositvijo je najbolje, da se za pregled nemudoma prijaviš. Skupaj s tvojo ginekologinjo se bosta odločili tudi za drugo ustreznejšo zaščito.

 

<< Nazaj na spisek vprašanj 

-+- Velenje.com -- Original since 2000 -+-
Pravila uporabe  |  GDPR na Velenje.com  |  Oglasevanje na Velenje.com  |  O nas  |  [email protected]